Návod pro začátečníky

Hra Rust začíná tak, že se probudíš na nějakém místě nahatý, bez jídla, pouze s kamenem a loučí.

Cílem hry je přežít…

Hráč by měl shromažďovat zdroje. Začneme kamenem, který máme v inventáři (ten otevřeme stisknutím tlačítka „tab“). Kamenem musíme bít do stromu či kamene, abychom dostali potřebné zdroje. Pak si můžeme vytvořit různé nástroje, na urychlení shromažďování (sekera, krumpáč, luk, šípy a další….).

Hráč pak může lovit i různou zvěř (kanci, kuřata, medvědi, vlci atd…), aby měl co jíst, vytvoříme oheň a můžeme péct.  Jídlo se může sehnat i sběrem ovoce či zeleniny.

Látku potřebnou pro spacák (který je potřebný, aby jste se probudili po smrti na určeném místě a ne zase někde jinde), seženete sběrem trávy.

Pro vlastní bezpečí je nejlepší postavit si base (dům) a dát si spacák tam a nejlépe i potraviny a další nasbírané věci. V base si nezapomeňte naplnit skříň (bedna s nářadím) materiálem, z kterého máte base postavenou. Když se nenaplní skříň, dům postupně se ničí a když jdete druhý den do hry, už nemusí stát.

Chcete-li stavět, musíte mít vytvořen „plán výroby“. Na opravu bych zároveň vytvořila i kladívko. Když máte vyroben plán výroby, umístěte si ho na hlavní lištu (většinou dole uprostřed) a vyberte ji. Když ji máte vybranou, stiskněte pravé tlačítko myši a můžete si vybrat, co chcete stavět a můžete začít, tedy pokud základ svítí zeleně, je možné stavět, pokud červeně, nejde. Určitě bych doporučovala nezapomenout na skříň (naplnit), spacák (postel), dveře a zámky…